loder

Wynajem podnośników: czy wynajem profesjonalnych maszyn pomoże w pracach wysokościowych?

Wynajem podnośników

Bez prac na dużych wysokościach niemożliwe byłoby zrealizowanie wielu różnych inwestycji: od bloków, przez biurowce, aż po duże obiekty przemysłowe. Tego typu prace nierozerwalnie wiążą się z pewnym ryzykiem. W jego zminimalizowaniu pomoże profesjonalna wypożyczalnia wysięgników. W jaki sposób? O tym w dalszej części artykułu!

Różne maszyny, różna specyfika pracy – podpowiadamy, jakie rodzaje wysięgników można wypożyczyć!

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie istnieje jeden, uniwersalny podnośnik, który doskonale sprawdzi się w każdym scenariuszu użytkowania: od wielkich magazynów, przez wysokościowce, czy przy budynkach wielorodzinnych. Na rynku funkcjonuje co najmniej kilka różnych odmian tych maszyn.

Wśród tych najważniejszych trzeba wymienić podnośniki:

  • masztowe,
  • nożycowe elektryczne,
  • nożycowe spalinowe,
  • przegubowe elektryczne,
  • przegubowe spalinowe,
  • teleskopowe (w tym także ładowarki teleskopowe),
  • wieże aluminiowe.

Każde z tych urządzeń lepiej radzi sobie w innych warunkach. Przykładowo podnośniki elektryczne, ze względu na brak emisji spalin, to idealne rozwiązanie do powierzchni zamkniętych: hal produkcyjnych i magazynów wysokiego składowania.

Ciekawą opcją są też wieże aluminiowe. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka przypominają one rusztowania, to różnice między tymi dwoma produktami są spore! Przede wszystkim, wieża może poruszać się pomiędzy kilkoma punktami bez konieczności składania całej konstrukcji.

Wyposażona jest w koła, dzięki czemu jej przemieszczenie jest banalnie proste i nie wymaga wiele wysiłku. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie – zwłaszcza gdy chcemy przesunąć ją po nierównym podłożu.

Komu przyda się wypożyczalnia podnośników teleskopowych? Wszystkim tym, którzy w danej chwili chcą skorzystać z długiego, choć wysuwanego tylko w linii prostej, ramienia. To nieocenieni sprzymierzeńcy w montażu konstrukcji stalowych. Doceniają je też elektrycy. O jakiej wysokości roboczej mowa?

Przykładowo Genie S215 jest w stanie przenieść ładunek o wadze 300 kg na wysokość 41 metrów! Więcej ciekawych danych o rodzajach i zasadach wynajmu podnośników przeczytasz na stronie Drial.pl: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-podnosnikow/.

Transport w trudnodostępne miejsca – czy wypożyczalnia podnośników koszowych to dobra opcja?

Na początku warto ustalić, co rozumiemy pod pojęciem podnośnika koszowego. To ogólna nazwa, która może odnosić się zarówno do urządzeń masztowych, jak i do przegubowców i wysięgników nożycowych. Każda z tych maszyn sprawdzi się w nieco innych scenariuszach użytkowania.

Faktem jest, że jeśli chcemy dotrzeć w trudno dostępne miejsce, gdzie duży, często ważący ponad tonę pojazd, po prostu nie zdoła podjechać, to idealnym wyborem będą wysięgniki przegubowe. Sam przegub może łamać się w konkretnym kierunku, dzięki czemu można dotrzeć idealnie w to miejsce, które w danej chwili wymaga naszej uwagi, np. do otoczonej drzewami rozdzielnicy słupowej, która dodatkowo znajduje się za głębokim rowem melioracyjnym.

Czy dobrze dobrany podnośnik wpływa na bezpieczeństwo pracowników?

Tak, zdecydowanie! To jedna z głównych przyczyn, dlaczego warto wypożyczyć taką maszynę w sprawdzonej, godnej zaufania firmie, jak Drial. Dostępne tam podnośniki to urządzenia pochodzące od znanych firm, jak Genie czy JLG. Cechuje je także nienaganny stan techniczny.

Drial bierze na siebie nie tylko transport maszyny pod wskazany adres, ale i jej późniejszy odbiór. To dodatkowa oszczędność czasu oraz zmartwień związanych z logistyką całego przedsięwzięcia. Co, jeśli w toku pracy urządzenie ulegnie awarii? Wypożyczający dostarczy nam nowe: o takich samych lub podobnych parametrach technicznych. Dzięki temu rozwiązaniu wciąż będziemy mogli dokończyć pracę, którą zobowiązaliśmy się wykonać.

Ostatnio na naszym blogu

Wynajem podnośników

Pomysły na stronę internetową: Jak zapewnić unikalne doświadczenie użytkownikowi

W dzisiejszych czasach, posiadanie profesjonalnej i atrakcyjnej strony internetowej stało się jednym z najważn

Wynajem podnośników

Jak fototapety radzą sobie z wilgocią w wnętrzach domowych?

Wilgoć w domu może stanowić poważny problem dla estetyki i trwałości wnętrz. Właściciele domów szukają skutecz

Wynajem podnośników

Jak postępować podczas powodzi

Powodzie są częstym zjawiskiem i mogą wystąpić o każdej porze roku. Są nie tylko klęską żywiołową, ale mogą by

Wynajem podnośników

Jak osuszyć budynek po powodzi?

Istnieje wiele sposobów na usunięcie wód powodziowych z zalanego budynku. Jednym z najpopularniejszych i najsk

Wynajem podnośników

Jak ochronić swoje mienie przed powodzią?

Powodzie to poważna klęska żywiołowa, która może spowodować wiele szkód materialnych. Kiedy przygotowujesz swo