Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij
Przejdź do komentarzy

Aktualności

« Powrót

Stoisko promocyjne Projektu Żuławskiego Pojawiło się na Dniu Suchego Kanału Elbląskiego

Wody Polskie zaprosiły pasjonatów Kanału Elbląskiego na jedyną w swoim rodzaju atrakcję turystyczną. Był to spacer po dnie fragmentu Kanału Elbląskiego, z którego wypuszczono wodę.

Kanał Elbląski corocznie jest odwadniany w celu dokonania przeglądów technicznych. Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do innego niż zwykle zakończenia sezonu żeglugowego. W sobotę, 17 października, na pochylnię w Buczyńcu zaprosiliśmy turystów, aby mogli z bliska zobaczyć co Kanał kryje pod wodą. Stąpając już po dnie każdy mógł wysłuchać krótkiego wykładu na temat zasad funkcjonowania torowiska pochylni oraz jej systemu napędowego, którego elementy na ten dzień specjalnie oczyszczono z mułu. Szlam naniesiony przez wodę w tym roku wyjątkowo grubą warstwą pokrył dno, więc tylko najodważniejsi decydowali się zapuszczać głębiej w koryto, i to tylko do „głębokości kaloszy".

Zwiedzaniu i prelekcji towarzyszył film opowiadający o zasadzie działania pochylni Kanału Elbląskiego, który za pomocą kodu QR każdy mógł ściągnąć na swój smartphone.

 Wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach, m.in. w Interencie. Uczestnicy zamieścili m.in. zdjęcia ze spaceru na portalu Facebook:

 

Przybyli na Buczyniec goście mieli też okazję zapoznać się z działaniami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach projektu „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II". Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gry i wydawnictwa edukacyjne. Więcej o projekcie: Projekt Żuławski.

Suchy Kanał DSC02553

Fot. PGW Wody Polskie

 

Suchy Kanał DSC2807

Fot.PGW Wody Polskie

 
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko