Aktualności

Czy Żuławom grożą powodzie?

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej II Etapu Projektu Żuławskiego „Żuławy w zgodzie z żywiołem” podjęto działania zwiększające świadomość mieszkańców Żuław o stopniu i rodzajach zagrożeń. Niemal jedna trzecia regionu to tereny depresyjne, czyli znajdujące się poniżej poziomu morza. Takie...

Ostrogi na Wiśle ukończone rok przed terminem

Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zakończył odbudowę kolejnych ośmiu ostróg na Wiśle. Zadanie to zostało zakończone rok przed planowanym terminem.

Srebrny Potok w Elblągu zostanie naprawiony

Został wyłoniony wykonawca pierwszej części regulacji Srebrnego Potoku w Elblągu i gminie Milejewo. Jest to pierwszy krok do kompleksowej regulacji tego cieku, podzielonej na trzy etapy.

Zakończono odbudowę dwóch kolejnych ostróg na Wiśle

Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zakończył odbudowę kolejnych dwóch ostróg na Wiśle. Odbudowane ostrogi położone są w gminie Suchy Dąb. Koszt inwestycji wyniósł 2,4 mln zł.

Podpisanie umowy na przebudowę Stopnia Wodnego Przegalina

Kosztem niemal 62 mln. zł zostanie przebudowana śluza w Przegalinie. Umowę na realizację przebudowy podpisała w poniedziałek, 16 września, dyrektor Regionalnego Zarządu Wód Polskich w Gdańsku, Aleksandra Bodnar. W konferencji prasowej, towarzyszącej podpisaniu umowy, uczestniczył Prezes Wód...